«Тісна співпраця з місцевими органами влади — єдиний шлях до успіху в розвитку водного господарства», — Валентин Шліхта

опубліковано 23.02.2021 16:23

Співпраця з місцевими органами виконавчої влади є важливим елементом діяльності Держводагентства в напрямку реалізації його основної функції — забезпечення водними ресурсами населення та галузей економіки, зокрема для потреб зрошення.
 
Особливо гостро останніми роками проблема дефіциту води постає в південних регіонах України. Тому, в межах робочого візиту до Одеси, Голова Держводагентства Валентин Шліхта взяв участь у засіданні колегії Одеської обласної державної адміністрації. Серед питань, які обговорювались на засіданні, був стан забезпечення водними ресурсами Одещини.
 
Територія Одеської області за природною зволоженістю перебуває у несприятливих для сільськогосподарського виробництва кліматичних умовах. Тому саме гідротехнічна меліорація земель тут є основним чинником інтенсифікації сільського господарства. 
 
За словами Валентина Шліхти, є дуже великий інтерес залучення інвестицій до розвитку та відновлення зрошувальних систем. Зокрема зараз проходить процес переговорів з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо залучення інвестицій для реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року та впровадження пілотного проєкту реконструкції Нижньо-Дністровської зрошувальної системи.
 
«Потенційні інвестиції є. Я впевнений, що сьогодні і на круглому столі, і в робочих зустрічах ми будемо обговорювати, яким чином прискорити процес притоку інвестицій в галузь», —  підкреслив Валентин Шліхта. 
 
Учасники колегії також торкнулися питання забезпечення централізованим водопостачанням населених пунктів, які наразі користуються привізною водою. Мова йшла про відновлення робіт з продовження будівництва групових водопроводів та забезпечення питною водою сільських населених пунктів Ізмаїльського та Болградського районів. 
 
Важливим результатом засідання стало підписання Угоди щодо подальшого розвитку водного господарства та зрошувального землеробства в регіоні між Одеською ОДА та Держводагентством, яка охоплює найважливіші напрямки розвитку водного сектора в регіоні:
  • розробка проєкту відновлення системи зрошення на півдні Одеської області;
  • здійснення заходів для реалізації Програм першочергового забезпечення сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, централізованим водопостачанням у межах виділених на ці потреби коштів з державного бюджету;
  • розробка планів управління річковими басейнами (суббасейну нижнього Дунаю) та річок Причорномор’я.
 
«Одеський регіон — дуже важливий з точки зору розвитку водних ресурсів. Тут сконцентрований дуже великий перелік завдань, які ми маємо вирішувати. І вирішувати ми їх можемо лише спільними зусиллями», — підсумував Валентин Шліхта.