Сучасний водний менеджер…..чи менеджерКА?

опубліковано 16.07.2020 19:02

Останнім часом ми чуємо багато нових фемінітивів: членкиня, мисткиня, філологиня тощо.
Дійсно, в Україні, згідно зі статистикою, переважна частина населення це жінки і вони беруть участь у всіх сферах життєдіяльності держави (згідно з електронним переписом населення станом на 1 грудня 2019 року в Україні проживало 20,009 мільйона жінок та 17,28 мільйона чоловіків).
А чи знаєте Ви, скільки жінок працює у водній сфері?
В апараті Держводагентства 73% працівників це жінки. Станом на 16.07.2020 у Держводагентстві та його територіальних органах фактично працює 99 державних службовців, із них 72 жінки.
До сфери управління Держводагентства також належать водогосподарські організації серед керівників і спеціалістів яких понад 50 % це жінки. Серед робітників, а це переважно машиністи насосних станцій, оглядачі гідротехнічних об’єктів, водії, трактористи, екскаваторники - 12 % жінок.
Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є одним з пріоритетів Уряду. Саме тому, сьогодні під головуванням Віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної відбулася робоча нарада з питань пріоритетів державної ґендерної політики та реалізації зобов’язань України в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з питань ґендерної рівності, участь у якій брав Михайло Хорєв, як уповноважена у Агентстві особа з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, заступник Голови Агентства.
p.s. на офіційному веб-сайті Держводагентства функціонує рубрика «Гендерна політика», у якій Ви можете більш детально ознайомитись з нормативно-правовими  актами та інформаційними матеріалами щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.