Спільні води – спільні дії

опубліковано 23.11.2021 08:38

Учора, 22 листопада, Українсько-Польська робоча група з питань охорони прикордонних вод від забруднень провела своє чергове засідання.
 
Актуальні питання транскордонного співробітництва було розглянуто у форматі онлайн українськими та польськими колегами. Зокрема:
 
  • визначення екологічного та хімічного станів масивів поверхневих вод в обох країнах;
  • розробка та узгодження класифікаційних таблиць для оцінки екологічного стану/потенціалу;
  • стан прикордонних вод у 2020 році;
  • пільні відбори проб води, отримані результати, їх співставність та аналіз розбіжностей;
  • зміни до Регламенту роботи групи.
 
Крім того, Робоча група узгодила матеріали на ХІХ засідання Українсько-Польської комісії у справах прикордонних вод, що відбудеться 8-10 грудня 2021 року, та відповідний план роботи на наступний планувальний період.
 
Пильну увагу приділили питанням класифікаційних таблиць для визначення екологічного стану, оскільки результати оцінки мають забезпечувати спів ставність на транскордонних ділянках з іншими країнами.
 
Польські колеги проінформували, що з 1 січня 2022 року в Польщі буде запроваджено нові підходи до типології та оцінки стану масивів поверхневих вод. Основні зміни спрямовані на збільшення частоти вимірювань, зменшення фізико-хімічних показників, що досліджуються в рамках діагностичного моніторингу.
 
Робоча група досягла домовленостей щодо обміну векторними даними в частині визначення масивів та класифікаційних таблиць.
 
Нагадаємо, Українсько-Польська робоча група з питань охорони прикордонних вод від забруднень є однією з 4-х груп, що діють у рамках Українсько-Польської комісії у справах прикордонних вод відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.