Сьогодні ми рушаємо у online-мандрівку басейном Приазов’я

опубліковано 07.04.2020 13:18

Це край унікальних рожевих озер, малих річок, різнобарв’я, степу та Азовського моря.

Басейн річок Приазов’я завжди був маловодним. А цього року несприятливі погодні умови стали головним чинником того, що у басейні узагалі не відбулося формування весняного водопілля.

Від початку лютого і до сьогодні на річках басейну Приазов’я  відмічалися незначні коливання рівнів води з перевагою спаду. Наразі поточні рівні води річок Приазов’я переважно нижчі за середні багаторічні показники.

Така ситуація, яка спостерігається вже понад 20 років поспіль (за виключенням 2003, 2006 та 2010 років), стала майже «нормою».

Разом з тим, рівні води на річках всього басейну річок Приазов’я на 10-30 см нижчі, ніж у минулому році.

Незважаючи на всі перешкоди та виклики сьогодення, все ж у басейні Приазов’я встановлено оптимальні режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем.

У форматі скайп-зв’язку водники обговорювали пропозиції зі стейкхолдерами басейну річок Приазов’я щодо встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення на річках Кальміус і Кальчик у Донецькій області та на р.Берда у Запорізькій області.

Наразі середній відсоток наповнення водосховищ комплексного призначення в басейні річок Приазов’я складає 87%, що відповідає рівню минулого року.

Бердянське водосховище, яке розташоване на р.Берда, станом на 30 березня наповнено на 93%. А саме це водосховище забезпечує водою відповідно до потреб водокористувачів м. Бердянськ Запорізької області.

Павлопільське водосховище, яке розташоване на р. Кальміус, є одним з основних регуляторів стоку в басейні річок Приазов’я на території Донецької області і вже наповнено на 90%.

Старо-Кримське водосховище, яке розташоване на р. Кальчик, наповнено на 80%. Саме це водосховище забезпечує водою м.Маріуполь. Накопичення та в подальшому розподілення водних ресурсів необхідне для потреб населення та промислових підприємств м. Маріуполь та м.Бердянськ.

Крім того, завершено будівельні роботи з’єднувального каналу та бун між Азовським морем та Молочним лиманом, які не будуть давати можливості вітрам наганяти пісок до перешийку каналу. Після відкриття сполучення з Азовським морем Молочний лиман поступово наповнюється водою.

Основним пріоритетним напрямком діяльності БУВР річок Приазов’я на сьогодні є забезпечення роботи потужної водогосподарської інфраструктури, зокрема підготовка її до поливного сезону 2020 року та надання послуг для забезпечення якісного зрошення сільськогосподарських культур у басейні Приазов’я. Зокрема, завершуються ремонти гідротехнічного та електромеханічного устаткування насосних станцій державних зрошувальних систем. Вже розпочато заповнення Приазовського магістрального каналу. Днями розпочнеться наповнення інших магістральних каналів та трубопроводів для подачі води на полив відповідно до договірних зобов’язань.

Сьогодні фахівці БУВР річок Приазов’я продовжують контролювати водогосподарську обстановку в басейні і виконувати свої обов’язки та працювати для забезпечення водними ресурсами населення та аграріїв басейну річок Приазов’я.

 

#працюймодалі