Ситуація на р. Інгулець контрольована

опубліковано 16.09.2022 19:19

Ситуація на р. Інгулець контрольована. 
 
Пошкодження 14.09.2022 ГТС Карачунівського водосховища призвело до різкого збільшення витрат та рівнів води із затопленням прилеглих територій.
Наразі ситуація контрольована. Рівень води знижується. 
 
В той же час, у джерелах інформації шириться занепокоєння щодо зміни забарвлення річки Інгулець в м. Кривий Ріг до червоного та коричневого кольорів. 
 
В частині реагування 16.09 лабораторією РОВР у Дніпропетровській області було відібрано проби води для оперативного вимірювання у власній лабораторій. Також проби було направлено для широкого аналізу до лабораторії моніторингу вод Західного регіону.
 
Проби відібрано у найбільш доступних місцях - 2, 5 та 30 км нижче ГТС Карачунівського водосховища по течії р. Інгулець. У місцях відбору проб наявність води червоного відтінку не спостерігалось.
 
В той же час, за інформацією місцевих ЗМІ для відновлювальних робіт використовується бут, суглинок та щебінь. Потенційною причиною такого забарвлення річки Інгулець є наявність у вищезгаданих матеріалах, ґрунті та породах руд природного мінералу для даної території «гематиту» або іншими словами «кривавого каменю».
 
Про результати вимірювань буде проінформовано додатково.