Про це та інше йшлося на засіданні колегії Держводагентства.
«Процес реорганізації структури сфери управління водними ресурсами майже завершено. Зараз ми переходимо до практичних кроків роботи новосформованих басейнових управлінь водних ресурсів», – зазначила Ірина Овчаренко, Голова Держводагентства.
«Наступним кроком реформи водної сфери – є формування басейнових рад в основних басейнах. На ці ради покладаються великі надії та сподівання, адже це той новий інструмент управління, якого реально не вистачало. Ці консультативно-дорадчі органи будуть працювати над головними документами найближчого майбутнього – планами управління річковими басейнами. Чим швидше запрацюють басейнові ради – тим швидше почнуть напрацьовуватися пропозиції до планів управління річковими басейнами», – продовжувала Ірина Овчаренко.
У свою чергу, керівники басейнових управлінь інформували про утворення басейнових рад.
Активна стадія їх формування триває саме зараз у кінці жовтня. Зокрема, вже сформовано дві басейнові ради: у басейні Сіверського Дінця та нижнього Дону та у басейні Десни і верхнього Дніпра. Найближчим часом (до 31 жовтня) утворяться басейнові ради Тиси, річок Причорномор’я, Прип’яті, нижнього Дунаю, Пруту та Сірету, річок Приазов’я, середнього Дніпра.
«Запорука наших спільних успіхів на шляху покращення екологічного стану річок залежить від того наскільки кожен працівник водної сфери готовий до змін, наскільки колектив в цілому налаштований на професійний розвиток, самовдосконалення та командну роботу», – додала Голова Агентства.
Разом з тим, Ірина Овчаренко поінформувала присутніх про участь у міжнародній конференції «EUROPE-INBO 2018», на якій зокрема було представлено напрацювання України щодо впровадження євростандартів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. А це красномовно говорить про те, що фахівці водної сфери взяли високу планку для втілення реформ і дотримуються її покрокової реалізації. Басейнові ради – це нова платформа, демократична, до якої долучено всі заінтересовані сторони, які прийматимуть ефективні управлінські рішення. І на фоні кращих європейських практик функціонування басейнових рад – українські кроки у цьому напрямку є конструктивними та послідовними, зазначила на завершення Ірина Овчаренко.