Проєкт із розчищення річки Здвиж має бути завершено до кінця року

опубліковано 17.10.2019 17:40

Сьогодні, 17 жовтня 2019 року, відбулась робоча нарада Голови Держводагентства Ірини Овчаренко із головою Київської обласної ради Миколою Стариченком та представниками київської обласної влади.
 
Приводом для робочої зустрічі стало обговорення та подальша координація спільних дій для завершення реалізації проєкту із розчищення р. Здвиж, верхів’я Гаврощанського водосховища  та благоустрою узбережжя річки у смт Макарів (Київщина).
 
Станом на сьогодні Басейновим управлінням середнього Дніпра, що підпорядковане Держводагентству, завдяки коштам Державного фонду розвитку водного господарства, зі свого боку вже майже завершені роботи з реалізації даного проєкту.
 
Зокрема, у 2018 році басейновим управлінням було здійснено робіт на суму понад 10 мільйонів гривень, а до кінця поточного року буде виконано робіт на суму понад 2 мільйони гривень.
 
Для завершення проєкту водогосподарники Київщини до кінця року мають завершити роботи з розчищення частини водойми та русла річки об’ємом          10 тис. м3 та виконати інші заходи із облаштування водойми.
 
Київська обласна влада, зі свого боку, має дотриматися зобов’язань щодо облаштування прибережної паркової зони навколо водойми та проїзду через дамбу водойми.
 
Наприкінці робочої зустрічі Ірина Овчаренко висловила сподівання, що після реалізації проєкту місцева влада та громада смт Макарів забезпечить послідовність та системність дій у вирішенні питань, пов’язаних із облаштуванням паркової зони та місць відпочинку для своїх мешканців, а водойма та прилеглі до неї території стануть візитівкою селища.
 
Як результат, для керівництва Макарівської селищної ради було встановлено дедлайн для звітування про результати втілення заходів проєкту.