Продовжуються роботи з реалізації державного інвестиційного проєкту на дніпровських водосховищах

опубліковано 10.12.2019 13:55

 
Держводагентством реалізується державний інвестиційний проєкт «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ Кам’янська захисна дамба та Знам’янська захисна дамба».
Вже завершено роботи з влаштування дренажної системи Кам’янської захисної дамби та розчистки Знам’янського скидного каналу, продовжуються роботи по розчистці Кам’янського скидного каналу.
Як вже інформувало Держводагентство, комплекс захисних гідротехнічних споруд дніпровських водосховищ був споруджений в 50-х роках ХХ століття для захисту населених пунктів та прилеглих сільгоспугідь від затоплення і підтоплення водами Каховського водосховища.
За час експлуатації природні та гідрогеологічні фактори негативно вплинули на стійкість Знам’янської дамби, руйнуючі мощіння гребня дамби та верхового укосу, та утворюючи промоїни, з кожним роком зменшуючи її надійність.
До того ж, через неналежне ставлення місцевих жителів, які періодично скидають у скидний канал сміття, яке утворює загати, відбуваються локальні підтоплення і погіршення санітарно-екологічної ситуації на прилеглих територіях.
Загалом на реконструкцію гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ у 2019 році планується витратити 45 млн. гривень.