Про якість води у басейні Південного Бугу

опубліковано 07.08.2019 09:54

Про це йшлося 6 серпня 2019 року на засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем басейну річки Південний Буг.

Зокрема, було проаналізовано водогосподарську обстановку та якість води в басейні Південного Бугу за 7 місяців поточного року.

Слід відмітити, що якість поверхневих вод басейну річки Південний Буг по більшості показників знаходиться значно нижче нормативів якості води. Більшість перевищень ГДК окрім хімічного споживання кисню та біохімічного споживання кисню пояснюється природним фоном приток річки Південний Буг: висока мінералізація, загальна жорсткість, підвищений вміст натрію, сульфатів, магнію. Вміст амонію сольового, нітритів і нітратів знаходиться значно нижче рівня токсичної дії. Їх наявність свідчить про процеси біологічного окислення органічних сполук, які інтенсивно протікають у воді р. Південний Буг. Всі інші показники знаходяться в межах ГДК. Кисневий режим у створах задовільний, мінералізація води оптимальна.

За інформацією Вінницького обласного центру з гідрометеорології кількість опадів у липні склала 41 % від норми.

Після обговорення, члени комісії вирішили, що користувачам основних водосховищ басейну необхідно провести обстеження технічного стану гідротехнічних споруд водосховищ з метою встановлення можливості створення додаткового запасу води в період весняної повені, для використання його в меженний період.

Також присутніми узгоджено оптимальні режими роботи основних водосховищ в басейні Південного Бугу на літньо-осінній період 2019 року.