Про виконання спільних міжнародних проєктів

опубліковано 03.12.2020 17:53

Сьогодні в рамках роботи Уповноважених Урядів України та Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах в режимі онлайн відбулась робоча зустріч між водниками України (Держводагентство та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса) та Угорщини (Верхнє-Тисайська Дирекція водного господарства).

На зустрічі було розглянуто питання підготовки реалізації концепції реабілітації каналів Верке та Сипа, з метою забезпечення обводнення спільної Берегівської меліоративної системи.

По результатам зустрічі вирішено продовжити реалізацію вищезазначеної концепції.

Довідково:

Верхнє-Тисайська Дирекція водного господарства (м. Ніредьгаза, Угорщина) та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса спільно підготували проєкт концепції можливості обводнення Берегівської системи через магістральні канали Верке і Сипа. Проєкт концепції був затверджений Уповноваженими Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах на XXII нараді, яка відбулась 10-13 вересня 2018 року в м. Шіофок в Угорщині.

Заходи в рамках проєкту спрямовані в першу чергу на затримку води та обводнення з річок, які у випадку реалізації забезпечать покращення водогосподарського балансу регіону Берег.

Зміни позитивно вплинуть на екологічний стан біотопів, підтримку сільськогосподарського виробництва, розвиток невеликих населених пунктів, де переважна більшість населення живе за рахунок ведення сільського господарства.

За реалізації заходів концепції у засушливі періоди також можна буде забезпечити постійний екологічний попуск та воду для зрошення у Берегівську систему на українській та угорській територіях.