Про позитив ЕСКО-механізму у водній сфері

опубліковано 03.01.2020 15:57

У 2019 році ми багато уваги приділяли питанням енергоефективності у водній сфері. І на досягнутому ми не зупиняємося, а будемо продовжувати підвищувати енергоефективність водогосподарських об’єктів і у 2020 році.
Окрім 22 ЕСКО-проектів на насосних станціях, які вже реалізуються, плануємо укласти ще 15 нових договорів з енергосервісу. І розрахункова річна економія витрат на оплату електроенергії складе до 15 млн. гривень.
Зараз коротко згадаємо про ті 22 проєкти, які вже реалізуються. Завдяки цим енергосервісним угодам на насосних станціях водної галузі буде модернізовано насосне обладнання та встановлено нове – енергоефективне.
Очікувана річна економія електроенергії – до 25%.
Держводагентство успішно, вже другий рік поспіль, реалізує 4 енергосервісні договори на насосних станціях Херсонщини і вже є конкретні результати – завдяки роботі нового обладнання, так у 2019 році вже зекономлено понад 1,2 млн.кіловат-годин електроенергії (17% від обсягу спожитої) на суму близько 3,2 млн.гривень.
Ці позитивні результати спонукають Держводагентство і далі продовжувати роботу у сфері впровадження ЕСКО-механізмів. Начасі чекають енергосервісних угод насосні станції Зопорізької та Херсонської областей.
Із докладним переліком та базовими рівнями споживання електричної енергії об’єктами, що визначені для проведення закупівлі енергосервісу, можна ознайомитися на сайті Держводагентства за посиланням: https://cutt.ly/iwnEFSX та у системі ProZorro