01.05.2019 22:01
 Версія для друку

Про паводкову ситуацію на річках Прикарпаття

news-image

У верхів’ї Дністра, що на Львівщині, 29 квітня пройшли сильні дощі. У результаті підвищення рівня води у Дністрі були підтоплені незначні ділянки с/г угідь та декілька домогосподарств.

Цього ж дня на території Чернівецької області сформувався незначний паводок з підняттям рівнів води близько 80 см. 1 травня на Прикарпатті (частини Івано-Франківської та Львівської областей) продовжувало сильно дощити, особливо в гірських районах Івано-Франківської області.

У результаті, в басейні Дністра сформувався швидкоплинний дощовий паводок. Рівні води піднялися на 0,5 – 1,5 м над передпаводковим рівнем. Продовження підйому рівня води на р. Дністер очікується в районі гідропоста Нижнів, що на Івано-Франківщині на 1-2 м, та далі по течії в районі Заліщиків, що на Тернопільщині, та м. Новодністровськ Чернівецької області. Місцями можливий вихід води на заплаву, затоплення сільськогосподарських угідь.

Водогосподарські організації західного регіону працюють у режимі підвищеної готовності. Для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із водним фактором, водогосподарськими організаціями забезпечено постійний моніторинг паводкової ситуації.

Організовано постійний контроль за обстановкою на водних об’єктах та станом гідротехнічних споруд. Забезпечено обмін інформацією між водогосподарськими організаціями, територіальним підрозділами ДСНС України та органами місцевого самоврядування.

Разом з цим, за прогнозом Укргідрометцентру, у зв’язку зі значним зменшенням опадів, а місцями їх припинення взагалі, розпочалися стабільні спади рівнів води у верхів’ї басейну Дністра, що на Львівщині.