Про осінні ремонти та лісовідновлення вздовж каналу

опубліковано 12.11.2020 10:03

Для водників Північно-Кримського каналу пізня осінь – це традиційні процеси скиду води з каналу, детальне обстеження всіх його ділянок та виконання необхідних ремонтних робіт для гарантованої роботи в наступному поливному періоді.

Так, щорічно після закінчення поливного сезону Північно-Кримський канал спорожнюється і на його гідротехнічних об’єктах розпочинаються профілактичні та ремонтні роботи. У цьому році спорожнення розпочалося 2 листопада через аварійні скидні споруди витратою до 5 куб.м/с.

Однією з особливостей каналу є те, що після закриття Головної споруди, яка розташована на Каховському водосховищі, спорожнення каналу відбувається в  річку Каланчак через скидний канал довжиною майже 6 км, який прокладено в земляному руслі. Разом з тим, об’єми води, що зараз лишаються в руслі, достатні для потреб невеликих водокористувачів, тому для них поливний сезон ще продовжується.

Окрім цього, водниками Північно-Кримського каналу разом з лісівниками проводяться лісовідновні заходи на захисній смузі вздовж каналу. Спочатку було проведено лісопатологічне обстеження листяних насаджень, які за своїми властивостями втратили здатність виконувати свої функції і де відбувається процес відмирання та всихання дерев. Потім висадили близько 400 саджанців акації білої, катальпи чудової, тополі білої. Ці насадження необхідні для захисту від потрапляння в канал рослинності, ґрунту та зменшення випаровування з водної поверхні.

Нагадаємо, що протягом 2020 року Північно-Кримським каналом забрано     670 млн. куб. м води з Каховського водосховища для перекидання її в маловодні регіони Херсонщини.