Про інвестиційну привабливість зрошення

опубліковано 11.09.2020 16:46

Зрошення на півдні України, насамперед на Херсонщині – це не тільки перспективи підвищення врожайності, а й зменшення ризиків при веденні сільськогосподарського виробництва. Про це та інше зазначав Голова Держводагентства, беручи участь у робочій поїздці Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Херсонщини.

«На сьогоднішній день ключовим питанням для водогосподарської галузі є перехід від обговорень та консультацій до реальних дій з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні», - зазначив Голова Держводагентства Валентин Шліхта.

Зокрема, на виконання Урядового розпорядження від 14.08.2019 № 688-р наразі триває розробка Плану заходів з реалізації вищезазначеної Стратегії, головною метою якої є визначення стратегічних напрямів державної політики щодо зрошення та дренажу, забезпечення сталого екозбалансованого розвитку землеробства в Україні. Для цього необхідно реформувати систему державного управління щодо зрошення та дренажу на засадах інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та з урахуванням необхідності відокремлення функцій управління водними ресурсами від управління інфраструктурою водного господарства.

Над питаннями реалізації цих ключових завдань Стратегії наразі працює робоча група, до складу якої входять всі зацікавлені сторони. Це представники Мінекономіки, Міндовкілля, Держводагентства, науковці, експерти водогосподарського напрямку, включаючи представників міжнародних організацій, та ін.

Важливим фактором ефективності функціонування цієї робочої групи є те, що вона долучає до своїх засідань представників місцевих органів влади та аграріїв, адже рішення, що приймаються консолідовано, завжди більше орієнтовані на результат. І особиста та безпосередня участь у засіданнях робочої групи голови Херсонської облдержадміністрації яскравий тому приклад.

На завершення Валентин Шліхта додав, що розвиток меліоративних систем Херсонщини потребує значних інвестицій. Зокрема, вартість будівництва нових насосних станцій та внутрішньогосподарських меліоративних систем орієнтовно складає понад 13 млрд. грн., а придбання дощувальних машин – це ще 10 млрд. гривень.

Звісно, це дуже великі цифри, але наразі зрошення є інвестиційно привабливим, і є багато потенційних інвесторів, які вже готові інвестувати свої кошти. Але вони очікують від влади зрозумілих та прозорих правил, які б гарантували безпеку їхнім інвестиціям. Саме над організацією таких можливостей нині і працює Уряд.