Природоорієнтовані рішення на Порядку денному реформ в Україні

опубліковано 05.10.2021 15:33

Стале управління водними ресурсами, запровадження пілотних проєктів зі збереження водних екосистем, збереження та відновлення водно-болотних угідь – саме цим питанням була присвячена зустріч в. о. Голови Держводагентства  Олексія Кузьменкова та заступника директора департаменту управління водними ресурсами Ігоря Гопчака з представниками WWF-Україна.

Виконавчий директор Всесвітнього фонду природи WWF-Україна Богдан Вихор та керівник напрямку ВОДА Всесвітнього фонду природи WWF-Україна Інна Гоч презентували основні можливі напрямки співпраці громадської організації з Державним агентством водних ресурсів в напрямку збереження та відновлення водних об’єктів України.

Зокрема йшлося про розробку та реалізацію пілотних проєктів, можливостей навчання та обміну досвідом, залучення міжнародних експертів тощо.

Окрім того, представники Фонду висловили бажання долучитися до розробки Планів управління річковими басейнами, що передбачені в рамках імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС.

«Нам дуже важливо, спираючись на наявний європейський досвід розробки Планів управління та враховуючи кращі світові практики, застосовувати ці знання тут, в Україні», – сказала Інна Гоч.

В. о. Голови Держводагентства Олексій Кузьменков зазначив, що ініціативи такого роду є надзвичайно важливими, оскільки дозволяють переймати кращий світовий досвід у сфері управління водними ресурсами й втілювати його у практичних рішеннях.

За його словами, Держводагентство готове активно долучатися до розробки та реалізації пілотних проєктів та усіляко сприяти впровадженню природоорієнтованих рішень в напрямку збереження та відновлення водних ресурсів.