Підвищення рівня компетентності з питань охорони праці як запорука запобігання виробничого травматизму

Підвищення рівня компетентності з питань охорони праці як запорука запобігання виробничого травматизму., опубліковано 09.11.2022 20:02

Однією із складових ефективної роботи із запобігання виробничого травматизму є відповідна підготовка, постійне навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

На цьому у черговий раз акцентувала завідувачка сектору охорони праці Держводагентства Ольга Лісовська під час засідання галузевої комісії Держводагентства, яка  провела чергову перевірку знань з питань охорони праці серед водогосподарників Дніпропетровської та Рівненської областей.

Іспити у водників приймали Ольга Лісовська – фахівчиня Держводагентства, Тарас Капуста,  Наталія Романенко і Валентина Сторчак – представники Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Також, з метою підвищення професійного рівня фахівців водогосподарських організацій  галузі,  в частині забезпечення оцінки рівня організаційної безпеки, напередодні іспиту проведено лекцію на тему: «Організація охорони праці у водному сектору на основі ризикорієнтованого підходу».

Нагадаємо, що на сьогодні у сфері водного господарства і меліорації земель впроваджено систему управління охороною праці (СУОП), розроблену з урахуванням вимог міжнародного стандарту OHSAS 18001:2010 «Система управління гігієною та безпекою праці», якою передбачено оцінку та контроль виробничих ризиків.

 Діюча у галузі водного господарства і меліорації земель СУОП постійно вдосконалюється і спрямовується на мінімізацію ризиків настання нещасних випадків, гострих професійних захворювань (отруєнь), аварій, пожеж, дорожньо-транспортних пригод та інших випадків загрози життю чи здоров'ю водників.