Підсумки засідання басейнової ради Дністра

опубліковано 11.06.2021 13:49

Чергове засідання басейнової ради Дністра пройшло у режимі відеоконференції у четвер, 10 червня.  
 
Насамперед учасники засідання розглянули План управління ризиками затоплень району річкового басейну Дністра. У ході засідання Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, експерт проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН, представив підготовлений проєкт Плану, його основні розділи, опис сценаріїв затоплень різної ймовірності перевищення, напрацювання карт загроз та карт ризиків затоплення в басейні Дністра, а також окреслив подальші дії на шляху до його затвердження.
 
«За попередніми даними виділено 103 території в басейні, які перебувають під ризиком затоплення, з них 37 територій мають дуже високий рівень затоплення. Наразі розроблено 508 км (11,8%) з 4303 км (100%)  карт загроз та ризиків затоплення в басейні Дністра», – каже експерт.
 
Наступним питанням порядку денного була геоінформаційна система моніторингу стану річкових вод. Леонід Заміховський, завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, розповів членам ради про  створення на базі ІФНТУНГ геоінформаційної системи (ГІС-Дністер), яка дозволяє досліджувати гідрологічну ситуацію на ріці Дністер, а також про встановлений сучасний автоматизований гідрологічний пост в м. Галичі на річці Дністер.
 
Йшлося також про агрегацію масивів поверхневих вод річкового басейну Дністра для оптимізації моніторингу. За словами Катерини Мудрої, експертки-гідролога компанії Екологічний консалтинг BlueRivers, здійснення процесу агрегації масивів поверхневих вод (МПВ) Дністра за визначеними критеріями, дозволило об’єднати всі МПВ у 207 груп. Згідно з програмою моніторингу на 2021 рік, моніторингом буде охоплено 66 МПВ, які входять у 54 групи (501 МПВ) і завдяки інтерполяції можна буде оцінити 43% МПВ річкового басейну.
 
Насамкінець у різному члени Басейнової ради заслухали інформацію заступника голови Басейнової ради, начальника Дністровського БУВР Романа Михайлюка про заплановані кроки на 2021 рік щодо підготовки Плану управління річковим басейном Дністра.