09.09.2019 10:38
 Версія для друку

Нова екологічна локація - берег Десни, Чернігівщина

news-image

Екологічних івентів заради кращого майбутнього України багато не буває. І сьогодні – 8 вересня, всі небайдужі українці мали гарну можливість долучитися до масштабного екологічного заходу Дня Десни, який відбувся на Чернігівщині саме на березі річки Десна.

Креативний івент поєднав в собі екологію, культуру, історію і творчість. Організатори подумали про всіх хто дотичний до Десни, і старших і молодших.

Для дітей працювало аква-містечко, де їх у ігровій формі навчали берегти річку від забруднення та вчитися сортувати сміття змалечку. Театралізована екскурсія «Десна – вчора, сьогодні, завтра» у Сосницькому літературно-меморіальному музеї О.Довженка захоплювала цікавими історіями з життя класика, твори якого були пронизані любов'ю до Десни.

Для виховання екологічної свідомості у поводженні з вживаним пластиком, було проведено безпрограшну лотерею «Принеси 10 кришечок - обміняй на лотерейний квиток та забери подарунок».

Гості та учасники дійства мали можливість побачити і надихнутися виставкою робіт переможців фотоконкурсу «Синергія Десни», літературного конкурсу «На хвилях міфів та легенд», дитячого конкурсу краси «Я – краплинка Десни», а самих переможців було нагороджені різними подарунки, які символізують Десну.

У фотозоні, як дорослі, так і діти робили цікаві селфі на фоні прекрасної Десни.

Різні спортивні ігри, веселі естафети, змагання у конкурсі «Зачарована уха», забіг «Олімпійська миля» та інші інформаційно-розважальні івенти не давали гостям сумувати.

Фіналістам та активістам заходу були вручені пам’ятні сувеніри: брендовані подарунки, еко-замінники звичних речей, друкована збірка «Зачарована Десна» О. Довженка та символічні смаколики.

А на Пекарівській кручі поблизу смт Сосниця чекала святково-розважальна програма «Зачарована Десна», де вступали місцеві аматорські колективи.

"Сподіваємося, що відвідавши сьогоднішній захід ми назавжди змінимо свій погляд на звичні речі: пластик стане для нас матеріалом повторного використання, миючі засоби обиратимемемо лише безфосфатні, зменшимо використання поліетилену та, звісно, з любов’ю та натхненням кожного дня будемо оберігати річки. Адже чистота наших водойм залежить від кожного з нас." - зазначала Ірина Овчаренко, голова Держводагентства.

Організатори: Деснянське басейнове управління водних ресурсів та NGO «For the Desna River Revival» (ГО «За відродження Десни»), за підтримки Державного агентства водних ресурсів України, Сосницької районної державної адміністрації, Сосницької об'єднаної територіальної громади.