Науковий марафон триває: Прискорення змін для подолання водної кризи в Україні

опубліковано 22.03.2023 16:31

Науковий марафон триває. З нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів заступник Голови Держводагентства, д.т.н. Ігор Гопчак взяв участь у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Прискорення змін для подолання водної кризи в Україні» організованій Інститутом водних проблем і меліорації НААН.
 
«Протягом минулого року українці особливо гостро відчули цінність води – чистої та безпечної, доступної кожному, оскільки багатьох з нас позбавили базового права людини – права на питну воду», – розповів Ігор Гопчак.
 
Внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну уражені війною території та населення, яке там проживає, залишаються без належного доступу до води та санітарних умов.
 
«Більше того, гідротехнічні об’єкти в умовах війни – це інструмент захисту. З перших днів війни водогосподарські організації мужньо тримали оборону. Захист Києва та Київської області – результат злагодженої співпраці військових та водників», – додав Ігор Гопчак.
 
За його словами, від початку війни понад 500 об’єктів водогосподарської інфраструктури зазнали руйнувань, а обсяг води, який було втрачено внаслідок пошкоджень та руйнування гребель, дамб та інших гідротехнічних споруд, становить близько 800 млн. м3.
 
За швидкою оцінкою Світового банку, вартість відновлення систем зрошення, дренажу та гідротехнічних споруд становитиме приблизно 8 млрд доларів з розрахунком на 10 років. Ця сума передбачає відновлення за принципом «краще, ніж було».
 
Ключові заходи з повоєнного відновлення річкових басейнів увійдуть до планів управління річковими басейнами. Плани відновлення передбачають заходи із охорони та відродження малих річок України, відновлення постраждалих внаслідок військових дій гідротехнічних об'єктів, споруд та обладнання, збереження водно-болотних угідь, впровадження та реалізацію інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом.