Наскільки щоденні елементарні звички людства можуть негативно впливати на довкілля та водойми зокрема?

опубліковано 23.03.2020 14:47

Як часто ми замислюємося над цим? Що саме може спонукати нас до зміни своїх щоденний ритуалів?
 
Ольга Гальчинська демонструє усю величезність проблеми негативного антропогенного впливу через серію своїх мініатюр, присвячених глобальному знищенню планети діяльністю людства - «Планета, яка зникає».
Розмір зображень (від 2х до 4х5 см) вибраний автором з метою привернення уваги глядача до місць, явищ, або мешканців планети, які існують на даний момент в дуже невеликій кількості і ми — людство маємо змогу їх бачити, але вони перебувають на межі зникнення і невдовзі стануть невидимі, або недосяжні внаслідок нашої безвідповідальної діяльності.
Цикл складається з двох частин:
- робіт, на яких зображено: океан, водоспад, річки, хвилі чистої прозорої води, захід сонця в райських куточках на Землі, чиста роса, рідкісні, зникаючі види морських риб, блакитний кит, білий дельфін, льодовики, та інші;
- робіт на яких зображено наслідки діяльності людства: забруднена пластиковим сміттям вода, висушені джерела, пустеля на місці, де колись було море, скелети риб, забруднені сміттям райські куточки, блакитний кит, що плаває серед сміття, льодовик, що перетворився на пустелю, хвилі пластикового сміття, риба в пастці целофанового пакету, висушений листок та інші.
Проєкт наочно демонструє екологічні проблеми, які виникли в результаті безвідповідальної діяльності людства, оскільки мініатюри виконані на акцентуванні теми - протилежностями: як колись було (гарно) і що стало в результаті – (знищено).
Держводагентство, через художню концепцію автора, спонукає Вас усвідомити наслідки свого впливу на клімат, довкілля і водойми зокрема та змінити себе заради збереження планети.