Найважливіше, що ми можемо сьогодні зробити — зберігати пам'ять про ті події, про героїв-ліквідаторів наслідків аварії й передавати її майбутнім поколінням, — Валентин Шліхта

опубліковано 26.04.2021 16:24

У межах відзначення 35-их роковин Чорнобильської катастрофи представники Держводагентства на чолі з керівником Валентином Шліхтою відвідали основні пам’ятні локації Чорнобильської зони відчуження. Поїздка особлива також і тим, що серед її учасників є ліквідатори наслідків страшної аварії на ЧАЕС. 
 
Програма візиту була доволі насиченою й делегація відвідала основні пам’ятні локації зони відчуження. У Чорнобилі Голова Держводагентства Валентин Шліхта та начальник БУВР середнього Дніпра Микола Урупа поклали квіти до пам’ятника «Тим, хто врятував світ» і вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів наслідків аварії хвилиною мовчання. 
 
Відтак водники побували на оглядовому майданчику нового безпечного конфайнменту (ізоляційна аркова споруда над зруйнованим внаслідок аварії четвертим енергоблоком), де мали змогу ознайомитись з реалізацією проєкту його монтажу. Екскурсовод розповіла гостям історію будівництва станції, розказала про об’єкт укриття та навела кілька фактів, що стосуються безпосередньо ліквідації наслідків аварії. Затим —  відправились на оглядову екскурсію  містом-привидом Прип’яттю. 
 
Опісля представники Держводагентства відвідали раніше повністю закрите і засекречене містечко Чорнобиль-2, на території якого розташована загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга» й послухали про специфіку роботи цього об’єкта. 
 
Дорогою назад учасники поїздки завітали до Свято-Іллінської церкви у Чорнобилі. У храмі вони запалили свічку пам’яті про тих, хто віддав своє життя в нерівному бою з вогнем та радіацією. 
 
Насамкінець представники Держводагентства поклали квіти до пам’ятника «Пам’яті працівників водного господарства України й Київської області, які ціною неймовірних зусиль з постійним ризиком для здоров’я зупинили радіоактивне забруднення води Дніпра від стихії мирного атома» й вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів-водників.
  
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих героїв, які, без перебільшення, врятували світ від можливих наслідків трагедії. Понад 6,5 тисяч працівників водної галузі брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. На них була покладена одна з найвідповідальніших місій — вберегти наші водні джерела від радіоактивного забруднення. Багатьох учасників тих подій сьогодні, на жаль, немає серед живих. Вони віддали не лише здоров'я, а й життя для того, щоб ми нині могли тут спокійно жити. Найбільше, що ми можемо сьогодні зробити — зберігати пам'ять про ті по події, про тих героїв і передавати її майбутнім поколінням», —  зазначив Голова Держводагентства під час візиту. 
 
Валентин Шліхта також щиро подякував учасникам-ліквідаторам наслідків аварії за мужність, героїзм та високий професіоналізм й нагородив Грамотами Державного агентства водних ресурсів України представників водної галузі, що брали участь у ліквідації наслідків катастрофи, Віктора Кузьміна, Миколу Хорошуна, Олександра Міщенка та Миколу Васьковського.