24.05.2018 18:20
 Версія для друку

На Одещині відбулось засідання громадської ради при Держводагентстві

news-image
«Питання якості води у такому маловодному регіоні, як Одещина, є серйозним та потребує першочергового вирішення. Опираючись на офіційні дані державної статистичної звітності, можна сказати, що не промисловість є основним забруднювачем, а комунальні підприємства Одещини», - зазначила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, перебуваючи у м. Одеса на першому виїзному засіданні громадської ради при Держводагентстві 24 травня 2018 року.
Також Голова Держводагентства Ірина Овчаренко зауважила: «Одним з інструментів забезпечення зменшення забруднення водних ресурсів є процес надання дозволів на спецводокористування».
Коментуючи інформацію представників Державної екологічної інспекції в Одеській області та ТОВ «Інфокс» про вплив каналізаційних, господарсько-побутових і промислових скидів, зливових і дренажних стоків на якість поверхневих вод, Ірина Овчаренко наголосила: «Спільні дії фахівців Держводагентства та Держекоінспекції сприятимуть вчасному реагуванню та запобіганню забрудненню водних ресурсів».
Менеджер проектів ГО «Центр регіонального розвитку» Олег Дьяков поінформував присутніх щодо впливу змін клімату на водні екосистеми, відновлення природних заплавних територій для ренатуралізації природних екосистем у басейнах річок України, зокрема щодо комплексного використання ресурсів заплав, як прикладу нового ефективного управління в умовах змін клімату.
Крім цього, під час засідання громадської ради при Держводагентстві учасниками були обговорені питання щодо зарегульованості річок штучними водоймами; шляхи вирішення питань відновлення водності річок; необхідності відновлення аварійних ділянок захисних дамб та системи протипаводкового захисту на р. Дунай тощо.
Резюмуючи засідання, голова громадської ради Лілія Гричулевич подякувала учасникам за небайдужість до вирішення водогосподарських проблем Одещини та висловила впевненість, що спільними зусиллями всіх заінтересованих сторін вдасться досягти доброго стану водних ресурсів Одещини.