Міжвідомча комісія відкоригувала режими роботи дніпровських водосховищ у ІІІ декаді квітня 2020 року

опубліковано 22.04.2020 08:56

21 квітня у режимі онлайн-конференції відбулося коригування та узгодження режимів роботи дніпровських водосховищ на ІІІ декаду квітня 2020 року.
Хоч у он-лайні, але вже традиційно, учасники заслухали інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності у басейні Дніпра та пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських водосховищ у третій декаді квітня 2020 року.
За уточненим прогнозом Укргідрометцентру, середній приплив води до дніпровських водосховищ у третій декаді квітня буде меншим, порівняно з прогнозованим раніше, та меншим, ніж у попередні тижні квітня 2020 року.
Тобто, з урахуванням фактичних витрат дніпровських водосховищ у перших двох декадах квітня та прогнозу на третю декаду, в середньому водність Дніпра у створі Києва у квітні становитиме 23% від норми та буде близькою до критеріїв маловоддя (гідрологічної посухи).
Але разом з тим, Держводагентство продовжує забезпечувати аграріїв водою для зрошення півдня України, джерелом якого є саме дніпровська вода, заакумульована в каскаді дніпровських водосховищ. Такі заходи, як забезпечення водою населення та аграріїв, є важливими для Держводагентства, адже в умовах низької водності вживати всі можливі заходи для забезпечення продовольчої безпеки країни є одним з пріоритетів Агентства.
Тому наразі Держводагентство не вбачає ризиків для забезпечення водою агарного сектору.
У цілому, протягом перших декад квітня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 21 квітня його наповнення складає понад 94 % від проєктного.
Тож, робоча група Міжвідомчої комісії, обговоривши складну гідрологічну ситуацію, що склалася у басейні Дніпра, та для забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ і забезпечення водою аграрного сектору узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у ІІІ декаді квітня 2020 року.
Крім того, у зв’язку із нерестовою кампанією Держрибагентству було доручено продовжувати спостереження за станом риби у водосховищах дніпровського каскаду.
А учасники міжвідомчої комісії, у свою чергу, кожен за своїм напрямком проводитимуть постійний моніторинг водогосподарської ситуації у басейні Дніпра та у разі її ускладнення вноситимуть пропозиції щодо вжиття необхідних заходів.
 
Детальніше на сайті Держводагентства: https://cutt.ly/hyevX1C