Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на червень 2021 року

опубліковано 31.05.2021 08:14

Заступник директора департаменту – начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Ігор Гопчак провів засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на червень 2021 року.
 
Спершу учасники наради традиційно заслухали інформацію представника Укргідрометцентру, відповідно до якої водність Дніпра біля Києва у червні очікується в середньому 1530 м3/с, або 104% від норми (норма червня –       1465 м3/с).
 
Начальник відділу водних відносин та техногенно-екологічної безпеки Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ  Ярослав Коваль доповів про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.
 
За результатами проведених досліджень, гідрохімічний стан води протягом травня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод весняного паводкового періоду.
 
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на червень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія узгодила режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні.
 
Наступним питанням на порядку денному наради було узгодження режиму роботи Дністровського водосховища. Учасники засідання обговорили гідрологічну ситуацію в басейні Дністра. Представник Укргідрометцентру поінформував, що приплив води до Дністровського водосховища у червні очікується в межах 200-260 м3/с, або 64% від норми, 56% забезпеченості.
 
За підсумками обговорення Міжвідомча комісія запропонувала для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Дністровської та Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-130 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному випадку окремо.