31.10.2019 08:53
 Версія для друку

Маловодний листопад, або очікувана водність Дніпра біля Києва майже 60% від норми

news-image

Такі цифри прогнозованої водності у листопаді 2019 року обговорили члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ 30 жовтня 2019 року.

Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді є суттєво нижчою за місячну норму та очікується у середньому на рівні 58%, а водність Дністра – 51% від норми.

Варто зазначити, що у жовтні каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 жовтня його наповнення складає майже 89 %.

Міжвідомча комісія, обговоривши пропозиції учасників заходу та врахувавши гідрологічний прогноз на листопад, гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді 2019 року.

Крім того, Держрибагентству було рекомендовано встановити постійний контроль за станом водних біоресурсів у водосховищах Дніпровського каскаду та, за  необхідності коригування режиму роботи водосховищ, інформувати Держводагентство.

Щодо режиму роботи Дністровського водосховища у листопаді, то комісією для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, узгоджено здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 110 м3/с.

До того ж, учасниками заходу узгоджено, що в кожному окремому випадку режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку.

А у разі ускладнення водогосподарської обстановки у басейнах Дніпра та Дністра члени Міжвідомчої комісії збиратимуться на позачергові засідання.