30.08.2019 15:30
 Версія для друку

Майже 60% - прогнозована водність Дніпра у вересні

news-image

29 серпня 2019 року члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ розпочали своє засідання із інформування представником Укргідрометцентру про прогноз водності у басейнах Дніпра та Дністра у вересні 2019 року.

Так, водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 59% (450 м3/с) від місячної норми, а Дністра - 58% (80-140 м3/с).

Варто зазначити, що у екстремально маловодному 2015 році середній приплив води до Київського водосховища у вересні становив 197 м3/с, а стік р. Десни біля гідрологічного посту Літки (приплив до Канівського водосховища) – 78,1 м3/с і був найменшим за період експлуатації водосховища.

Прогнозується, що перша половина осінньої межені на притоках Середнього Дніпра очікується низькою.

Також, присутніми було обговорено водогосподарську обстановку, яка склалася станом на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що станом на 28 серпня його наповнення складає 92%.

Представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ проінформував, що стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчинного кисню та біогенних речовин задовільний.

Обговоривши прогнози та врахувавши гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра на вересень та для забезпечення питного водопостачання населення Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у вересні.

Крім того, Держрибагентству рекомендовано встановити постійний контроль за станом риби у водосховищах дніпровського каскаду, і, за необхідності, інформувати Держводагентство у потребі коригування режимів роботи водосховищ, пов’язаних з умовами існування водних біоресурсів.

Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.

При прогнозі притоку до каскаду дніпровських водосховищ нижче за норму, скид з Каховського водосховища здійснюватиметься на рівні екологічних витрат, не менше 500 м3/с.

До того ж, Міжвідомчою комісією узгоджено, що в кожному окремому випадку режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку. 
У разі ускладнення водогосподарської обстановки у басейнах Дніпра та Дністра члени Міжвідомчої комісії збиратимуться на позачергові засідання.