Конструктивний діалог та комплексний підхід: таким було засідання басейнової ради нижнього Дунаю

опубліковано 26.11.2019 14:11

Так, 25 листопада 2019 року члени басейнової ради нижнього Дунаю провели своє засідання.

Під час якого обговорили розробку елементів плану управління річковим басейном нижнього Дунаю. Зокрема, БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю презентувало: водні масиви, їх типологію; розповіли про антропогенні впливи, кількісний та якісний стан вод; опис району річкового басейну та реєстр зон, що охороняються.

Також окремо зупинялися на розробці Програми діагностичного моніторингу поверхневих вод та створення в БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю нової сучасної лабораторії для виконання досліджень проб поверхневих вод на вміст пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви.

Враховуючи критичний стан деяких придунайських водосховищ, інформація про здійснення водообміну та заходи щодо реалізації рішень міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні нижнього Дунаю на осінньо-зимовий період 2019-2020 роки привернула увагу членів басейнової ради до цієї проблеми та викликала дискусію щодо визначення першочергових заходів по відновленню системи захисних дамб, транспортуючих каналів, шлюзів та інших гідротехнічних споруд, що регулюють гідрологічний режим між придунайськими водосховищами та Дунаєм.

Стан виконання вимог режимів спеціального товарного рибного господарства на придунайських водосховищах викликав ряд конструктивних пропозицій щодо врегулювання діяльності підприємств, що здійснюють рибогосподарську діяльність на водосховищах.

Разом з тим, обговорювались питання стану малих річок суббасейну нижнього Дунаю та їх забруднення зі сторони Молдовської Республіки та було вирішено здійснити комплекс заходів щодо максимально-можливого відновлення малих річок.
На завершення засідання розглядалися кадрові питання щодо ротації та включення нових членів басейнової ради.

У результаті, члени басейнової ради прийняли ряд важливих рішень, які спрямовані на поліпшення екологічного та технічного стану комплексу придунайських водосховищ, взаємодії зацікавлених сторін для раціонального використання водойм у суббасейні нижнього Дунаю, посилення комунікації щодо взаємообміну інформацією між зацікавленими сторонами тощо.