Ірина Овчаренко: «Для того щоб інфраструктура водної сфери надійно функціонувала та розвивалася - необхідне реальне фінансування»

опубліковано 04.03.2019 09:34

Тому Держводагентством у минулому році створено економічну модель, яка дозволяє фінансувати гідротехнічне будівництво, протипаводкові заходи, оновлювати парк механізмів та техніки.

Це фонд розвитку водного господарства, який фактично почав свою роботу з серпня 2018 року, обсяг його фінансування склав 174 млн. гривень.

За рахунок цих коштів Держводагентство відновило фінансування двох бюджетних програм, які дозволяють фінансувати заходи із захисту від шкідливої дії вод, будівництво водопроводів для населених пунктів, що користуються привізною водою, та розвиток зрошення.

Завдяки коштам фонду розвитку водного господарства виконано роботи з будівництва та відновлення захисних дамб, берегоукріплень, гідротехнічних споруд, розчищено ряд русел річок та водойм.

У 2018 році Держводагентством забезпечено гарантовану подачу питної води для 27 населених пунктів.

Нагадаємо, що було зроблено за рахунок коштів фонду.

Так, завдяки консолідації фінансових ресурсів загального і спеціально фондів та фонду розвитку водного господарства:

• реконструйовано Іванівський груповий водопровід у Херсонській області

• відновлено 4 ділянки магістральних водоводів Казанківського групового водопроводу у Миколаївській області

• завершено будівництво водопроводу в с. Олеша у Івано-Франківській області та водонапірних майданчиків для подачі води в с. Глибоке та Борисівка Татарбунарського району у Одеській області

• завершено реконструкцію Яришівської системи у Вінницькій області, яка обслуговує великомасштабний проект розвитку садівництва, зокрема вирощування волоського горіху

• реконструйовано 5 об’єктів зрошувальної інфраструктури у Херсонській області, що дозволило відновити зрошення на площі понад 3 тис. га.