Ірина Овчаренко: Басейнова рада – не формальний бюрократичний механізм, а інституція, яка вже завтра буде долучена до фінансування заходів, спрямованих на досягнення «доброго» стану вод

опубліковано 22.10.2019 14:37

Нагадаємо, що вже рік як запущено у дію такий інструмент, як басейнові ради.

Які ж результати функціонування такого інструменту та як правильно налагодити роботу басейнових рад для їх ефективної взаємодії із басейновими управліннями і врешті-решт досягнення результату на який націлена вся водна реформа?

Про це 22 - 23 жовтня говоритимуть, відкриватимуть нові інструменти взаємодії та вчитимуться правильно комунікувати голови басейнових рад, фахівці секретаріатів та представники басейнових управлінь водних ресурсів на дводенному семінарі «Роль басейнових водогосподарських організацій у роботі секретаріатів басейнових рад».

На початку заходу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.

«Басейнові ради це не ті громадські об’єднання, які ми звикли бачити зазвичай, це має бути активний, діючий інструмент, у якому працюватимуть агенти впливу, кожен з яких буде виражати думку певного кола водокористувачів, лобіювати їх інтереси, і тим самим відбуватиметься процес узгодження дій, який включатиме врахування інтересів усіх заінтересованих сторін», - акцентувала Ірина Овчаренко. Крім того, додала, що від нас з вами залежить чи будуть басейнові ради органами дії чи просто функціонуватимуть як стереотипні об’єднання.

Детально Голова Держводагентства зупинилася на покроковій реалізації планів управління річковими басейнами через роботу басейнових рад. Окреслила основні методи співпраці басейнової ради із управліннями водних ресурсів у межах басейнів та очікувані результати.

Варто зазначити, що ПУРБ базується на ряді заходів, впроваджуючи які басейнова організація досягає ключового показника «доброго» стану вод, відповідно для досягнення мети має бути синергія дій басейнових рад, басейнових управлінь водних ресурсів і Держводагентства.

P.s. Інформуємо, що захід організовано проєктом Євросоюзу «Водна ініціатива плюс» (EUWI+) спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.