Інвентаризація та дослідження гідрологічного режиму водних об’єктів: теорія й практика

опубліковано 17.09.2021 09:48

Фахівці Державного агентства водних ресурсів України взяли участь у проведенні навчання на тему «Інвентаризація та дослідження гідрологічного режиму водних об’єктів», що проходило на базі Дністровського БУВР. Активний інтенсив від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводився для фахівців водогосподарських організацій району річкового басейну Дністра.
 
Навчання розпочалося із загальної теоретичної частини та розгляду покрокової інструкції з підготовки до проведення інвентаризації водних об’єктів.
 
Далі учасників розділили на дві групи для проведення практичних та теоретичних занять.
 
Головний спеціаліст відділу забезпечення водними ресурсами Держводагентства Катерина Гавриленко долучилась до обговорення нових нормативно-правових актів у сфері водного законодавства. Зокрема, разом з представниками водогосподарських організацій розглянула зміни до порядку розробки паспорта водного об’єкта.
 
Особливу увагу було приділено виконанню Указів Президента України, що стосуються проведення інвентаризації водних об’єктів та водогосподарської галузі. У плідному діалозі учасники навчального інтенсиву розглянули форми для внесення інформації про водні об’єкти під час інвентаризації, основні проблеми, що постають перед водниками в процесі інвентаризації, а також пропозиції до їх вирішення.
 
Принагідно учасники курсу відвідали модернізовану лабораторію моніторингу вод Західного регіону, що вражає не лише сучасним обладнанням, а й обсягами проведених лабораторних досліджень проб води.
 
Практичне відпрацювання з дослідження водного об’єкта відбулося на річці Дністер в м. Галич. Там представники РОВР у Тернопільській області продемонстрували, як проводити обліт дроном для подальшого опрацювання аерознімків, як визначати гідрологічний режим річки, витрати води та їх динаміку, глибину та ширину річки різними методами тощо.
 
Наостанок фахівці та слухачі знову зустрілися на базі Дністровського БУВР щоб підбити підсумки навчання.