Інформація про гідрологічну ситуацію у Карпатському регіоні станом на 26 червня 2020 року

опубліковано 26.06.2020 12:14

Басейн Дністра

 

Протягом доби відбувалися швидкоплинні підйоми на притока Дністра (річки Свіча, Лютинка, Сукіль, Болозівка). У Миколаївському, Жидачівському, Стрийському Старосамбірському районах (5 населених пунктів) затоплено 16, житлових будинки, 12 присадибних ділянок, 305 га с/г земель.
До ліквідації наслідків були залучені ДСНС та фахівці БУВР Західного Бугу і Сяну.
В Івано-Франківській області відбулося пошкодження берегів, затоплено 11 631 домогосподарство, пошкоджено або зруйновано 24 пішохідні та 94 автомобільні мости тощо.
Паводком пошкоджено 21 захисна гідротехнічна споруда, загальною протяжністю руйнувань 3,2 км.
У Тернопільській області внаслідок проходження паводкової хвилі по р. Дністер затоплено 118 будівель (50 житлових та 68 господарських), сільськогосподарських угідь – 704 га. З небезпечної зони відселено 184 особи місцевого населення.
У Вінницькій області по водпосту Ямпіль рівень води становить 570 см, за добу знизився на 20 см, критичний рівень – 550 см. По водпосту Могилів-Подільський рівень становить 658 см, за останню добу знизився на 34 см (небезпечна позначка 600 см над нулем поста).
На притоках Дністра на відмічалися спади рівнів води на 55-214 см.
На Дністрі продовжувалося формування дощового паводка з підйомом рівнів води на 42-160 см, спади спостерігалися в створі поста Самбір на 111 см.
О 0.00 26 червня на Дністрі в створі водпоста Заліщики сформувався пік паводка.
Станом на 8:00 на вод посту Заліщики рівні води поступово спадають і становлять 875 см над нулем, максимальний підйом до відмітки 890 зафіксований в 23:00 25 червня.
Зафіксовано вихід води на заплаву та затоплення міждамбового простору: р.Трудниця (с.Добрівляни,с.Літиня), р.Ріпчанка (с.Ріпчиці), р.Бистриця (с.Грушів Дрогобицького району), р.Стрий (м.Стрий), р.Свіча (с.Зарічне Стрийського району); р.Свіча (с.Мельничі) р.Дністер (с.Заліски Жидачівського району); р.Дністер (с.Мости Городоцького району); р.Дністер (с.Розвадів Миколаївського району); р.Дністер (с.Чайковичі, с.Сусолів), р.Стрвʼяж (с.Бабино, с.Луки), р.Болозівка (с.Нижнє, с.Містковичі, с.Садковичі Самбірського району).
Станом на 7.00 26.06 рівень води у Дністровському водосховищі становить 119.39 м.
Басейни річок Прут та Сірет
Станом на 26 червня на всіх водпостах в басейнах річок Прут та Сірет спостерігаються спади рівнів води.
На річці Прут в м. Чернівці рівень сягає 276 см над нулем поста (максимальне значення спостерігалося о 19:00 24 червня та становило 664 см над нулем поста).
На водпосту в с. Тарасівці (р. Прут) – відмічається незначний спад рівнів води  до відмітки 669 см над нулем поста. (максимальне значення спостерігалося о 7:00 25 червня та становило 804 см над нулем поста).
По всіх водпостах, розташованих на  річці Сірет спостерігається спад рівнів води.  На водпосту в м.Сторожинець рівень води спадає і сягає відмітки 345 см (над нулем поста)  максимальне значення спостерігалося 547 см 4:00 22 червня). 
На території Вижницького району в м. Вижниця на пошкодженій частині тіла дамби №21 довжиною 200 м після проведеного укріплення ситуація знаходиться під контролем, загрози прориву немає.
В с. Банилів на пошкоджених ділянках дамб № 15б, № 5, № 3 та № 9 проводяться роботи з укріплення пошкоджених ділянок.  Роботи виконують об’єднані загони, сформовані з працівників БУВР Пруту та Сірету, ДСНС України, та місцевих жителів. Зі сторони БУВР до робіт на аварійних ділянках залучено 25 осіб та 6 одиниць техніки.
 
У результаті добігання паводкової хвилі 25-26 червня у верхів’ї  Днiстровського водосховища бiля с.Рухотин (Хотинський р-н Чернiвецької обл.) очiкується затоплення заплави, с/г угiдь, часткове затоплення прирiчкової iнфраструктури.
27-29 червня на Дністрі у створі поста Маяки, в результаті добігання паводкової хвилі високого дощового очікується підйом рівнів води на 0,2-0,5 м.
Ймовірне затопленням заплави, автомобільної дороги Одеса-Рені, сільськогосподарських угідь та окремих об’єктів с.Яськи і м.Біляївка  Одеської області.
Івано-Франківська область.
Ситуація на берегоукріпленнях:
  • Дамба на р. Черемош в с. Розтоки Косівського району. Зруйновано 200 м дамби.
  • Дамба на р. Прут в с. Борщів Снятинського району. На дамбі утворилася воронка розмиву діаметром 10 м.
  • Берегоукріплення на р. Прут в с. Вовчківці Снятинського району. Зруйновано 150 м берегоукріплення.
  • Берегоукріплення на р. Прут в місті Снятин. Пошкоджено берегоукріплення на довжині 150 м.
  • Берегоукріплення на р. Лючка в с. Яблунівка Косівського району. Пошкоджено берегоукріплення на довжині 90 м.
  • Берегоукріплення на р. Прут в с. Сопів Коломийського району. Зруйновано  берегоукріплення на довжині 45 м.
Інженери Дністровського БУВР продовжують  обстеження об’єктів для оцінки об’ємів пошкоджених ділянок та визначення першочергових заходів для відновлення об’єктів.
Басейн річки Тиса
На річках відбувається проходження чергової  паводкової хвилі переважно в межах корінних берегів без виходу води на заплави, або з початковим виходом води на заплаву у міждамбовий простір.
Утримються І ступені захисту на р. Латориця (м. Чоп), р. Тиса (м. Чоп, с.Ділове, м. Тячів, м. Хуст, смт.Вилок), р.Мокрянка (с. Руська Мокра).
На Тисі в створі поста Тячів рівень підвищився на 150 см, біля Чопа – на 31 см.  На окремих ділянках відмічалися спади рівнів на 5-17 см, у верхів’ї Тиси – до 160 см.
На українській ділянці Дунаю рівні води зростали на 4-15 см.
25-26 червня, внаслідок проходження паводкової хвилі, на р.Тиса очікуються підвищення рівнів води бiля м.Чоп на 1,2 -1,7м над  рiвнями на 8 годину 25 червня, з виходом води на  заплаву.
 
*Інформацію підготовлено за даними водогосподарських організацій Держводагентства та Українського гідрометцентру