Ігор Гопчак коротко про актуальну водну ситуацію

опубліковано 16.07.2021 08:51

Напередодні літньо-осінньої межені з настанням спекотного літнього періоду з підвищеними показниками температури повітря в багатьох виникає питання щодо забезпечення водними ресурсами водокористувачів та підтримання екологічно-безпечного стану водних об’єктів.
 
«Одним з основних завдань Держводагентства є забезпечення задоволення потреб населення і галузей економіки водними ресурсами.
 
Попри високі показники температури повітря, водність водних об’єктів залишається близькою норми, що відбулось завдяки опадам, які проходили протягом минулого місяця. У деяких річкових басейнах вони навіть значно перевищували місячну норму. Впродовж червня обсяг води дніпровського каскаду зменшувався, проте до 22 червня перевищував об’єм наповнення каскаду при НПР. На сьогодні наповненість каскаду дніпровських водосховищ складає понад 98%.
 
За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра гідрохімічний стан води знаходиться на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод літнього періоду.
 
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську ситуацію у басейнах Дніпра та Дністра, гідрологічний прогноз на липень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану, дніпровські та Дністровське водосховища, працюватимуть згідно з узгодженими Міжвідомчою комісією режимами роботи», – зазначив заступник директора департаменту-начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Ігор Гопчак.