25.10.2018 19:06
 Версія для друку

Громадська рада при Держводагентстві занепокоєна вирубками лісів у водоохоронних зонах

news-image
25 жовтня 2018 року представник Регіонального агентства стійкого розвитку Ольга Пилипович на прикладі Карпатських річок проінформувала громадську раду при Держводагентстві про несанкціоновану вирубку лісів у прибережних захисних смугах і водоохоронних зонах. А саме, акцентувала увагу присутніх на проблемі вирубки лісів Закарпаття та її наслідках.
Присутні, за результатами бурхливого обговорення проблеми вирішили звернутися до Держлісагентства та Держекоінспекції з конкретними пропозиціями стосовно розв’язання проблеми вирубки лісів у гірських басейнах річок, обмеження суцільних вирубок лісу, що насамперед відповідає загальноєвропейській практиці.
Про проведення профілактичної роботи щодо запобігання загибелі людей на воді інформував Олександр Середа, представник громадської організації «Укррятвод». Зокрема зазначив, що відповідно до даних оперативно-чергової служби ДСНС України у поточному році на водних об’єктах вже загинуло 1011 осіб, з яких – 108 діти. Разом з тим, Олександр Середа наголошував, що для зменшення такої сумної статистики потрібно проводити профілактичні заходи для населення, а населенню, у свою чергу, не порушувати елементарні правила поводження на водних об’єктах.
Крім того, упродовж засідання членами громадської ради було обговорено низку питань стосовно впровадження управління водними ресурсами за басейновим принципом та процесу формування басейнових рад, які саме зараз активно створюються.
І на завершенні засідання, Павло Гвозденко, заступник Голови Держводагентства, подякував членам громадської ради за активну позицію у вирішенні водогосподарсько-екологічних проблем, внесенні конструктивних пропозицій щодо вирішення проблем «цвітіння» водойм, проблем розповсюдження водяного горіху. «Спільні дії державних службовців і громадськості обов’язково дадуть позитивний результат, адже ми прямуємо в одному напрямку і для досягнення реального результату – зробити наші водойми чистими», – зазначив Павло Гвозденко.