Голова Держводагентства Валентин Шліхта, прийняв участь у зустрічі водокористувачів Херсонщини, яка відбулась за ініціативи Всеукраїнської Аграрної Ради

опубліковано 21.01.2021 10:16

Однією з тем зустрічі стало питання відновлення та розвитку зрошення у регіоні. Зокрема, зношеності зрошувальних систем і, відповідно, нагальній необхідності їх модернізації. Одним із шляхів вирішення може стати прийняття законопроєкту про Об'єднання водокористувачів, який передбачає створення організацій водокористувачів для утримання та модернізації існуючих об'єктів меліоративної інфраструктури і забезпечення водокористувачів водою. Закон який передбачає передачу ОВК об'єктів меліоративної мережі, які перебувають у державній або комунальній власності чи є безгосподарськими. Положення даного законопроєкту детально обговорили під час зустрічі. Присутні мали можливість поставити питання експертам ВАР, які долучились до розробки документу.

У вітальному слові  Валентин Михайлович  подякував Всеукраїнській аграрній раді за активну позицію щодо відновлення та розвитку зрошення у регіоні.

Під час виступу Голова Агентства наголосив: «Ключовим фактором якості прийняття рішень щодо розвитку меліорації на державному рівні є залучення всіх зацікавлених сторін, насамперед співпраця з аграріями, як найбільшими водокористувачами. Не дивлячись на те, що в нас є багато проблем, але є і велика кількість напрацьованих системних рішень для їх вирішення. Зрошувальний сезон вже скоро і не всі системні рішення можливо впровадити до його початку, тому для нас є важливим відкритий діалог з аграріями. Насамперед формування тарифів на принципах справедливості та прозорості, що неможливо без діалогу з аграріями.»