До 22% економії електроенергії у поливний сезон – це реально

опубліковано 11.06.2020 15:50

На сьогодні у пріоритеті для водників питання модернізації гідротехнічного обладнання та економія електроенергії. А для аграріїв – зменшення вартості послуг із забору води на зрошення та зниження собівартості вирощування сільгосппродукції.

Тому, водники та аграрії басейну Сіверського Дінця об’єдналися для досягнення цих цілей. Зокрема, провели обстеження гідротехнічної інфраструктури й обладнання Оскільської зрошувальної системи та обговорили можливості для модернізації цього обладнання.

Зазначимо, що реалізація запланованих заходів дасть можливість водникам у подальшому економити до 22% електроенергії, яка використовується для надання послуг, пов’язаних із подачею води на зрошення. Відповідно це має суттєво вплинути і на здешевлення собівартості вирощування сільгосппродукції на зрошуваних землях.

І це вже не перший досвід успішної взаємодії водників та аграріїв з питань енергозбереження. Так, придбані за кошти сільгоспвиробників електролічильники з автоматизованою системою комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) у травні 2020 року були встановлені на насосних станціях Оскільської зрошувальної системи.