Діагностика екологічного стану річок Случ та Хомора – маємо реальні результати завдяки моніторингу за європейськими стандартами

опубліковано 24.07.2019 18:02

Як раніше інформувало Держводагентство, 18 липня 2019 року фахівці лабораторії Дністровського БУВР відібрали 8 проб поверхневих вод річок Случ та Хомора.

Проби було досліджено на вміст 31 пріоритетної забруднюючої речовини методом газової хроматографії та 18 гідрохімічними показниками.

Ділимося з вами результатами діагностики впливу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна» на екологічний стан річок Случ і Хомора.

На карті-схемі чітко зрозуміло, що показники значно збільшуються нижче місця скиду ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна».

 

Річка Хомора:

виявлено пестициди, які становлять токсичну небезпеку для навколишнього середовища;

зафіксовано понаднормативний  вміст марганцю;

показники ХСК (хімічне споживання кисню), БСК5  (біологічне споживання кисню) та заліза загального зростають у 2 рази порівняно до місця вище скиду.

 

Річка Случ:

виявлено атразин, який є гербіцидом і може потрапляти із поверхневим стоком;

виявлено пентахлорбензол (смт Баранівка), який є токсичним для водних організмів, та перевищує норму у два рази;

Серед усіх проб спостерігається максимальне збільшення  вмісту марганцю (0,52 мг/л, перевищення норми ОБУВ (орієнтовно безпечні рівні впливу)  у 52 рази).

Крім того, нагадуємо, що 23 липня рішенням Волинського окружного адміністративного суду призупинено роботу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна», яка роками забруднює своїми скидами Случ та Хомору.