Держводагентство взяло участь у обговоренні проблемного стану річки Інгулець

опубліковано 03.09.2021 13:02

Фахівці Державного агентства водних ресурсів України взяли участь у робочій нараді з питань вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в Інгулець. Зокрема, у режимі відеоконференції до наради долучилися в.о. Голови Агентства Олексій Кузьменков та заступник директора департаменту-начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Ігор Гопчак.
 
Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований зазначив, що наразі ситуація на річці Інгулець становить екологічну небезпеку одразу для декількох регіонів. Рівень хлоридів у воді в одному з контрольних створів сягає концентрації 960 мг/літр при нормі 350 мг/літр. Причиною цьому є невиконання підприємствами своїх зобов’язань згідно з Регламентом промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець.
 
З свого боку Держводагентство вкотре наполягло на необхідності забезпечення виконання Регламенту промивання та екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2021 році в повному обсязі, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 № 1670-р «Про запобігання виникненню аварійної ситуації на ставку-накопичувачу, розташованому на території Криворізького району Дніпропетровської області».
 
Окрім цього, учасники наради обговорили також стан готовності ДП «Кривбасшахтозакриття» до скиду очищених вод зі ставка-накопичувача балки Свистунова у річку Інгулець. Попри проблемний стан об’єкту і необхідність ремонтних робіт, зараз він повністю готовий до проведення цього технологічного процесу. Тож надзвичайно важливе значення має своєчасне ухвалення Плану управління шахтними водами Кривбасу.
 
Насамкінець учасники наради акцентували на тому, що головною метою є повернення річки Інгулець до належного стану та забезпечення безперебійної роботи підприємств питного водопостачання в регіоні.
 
*Фото та інформація: Державна екологічна інспекція України