Держводагентство розпочало роботу щодо інвентаризації меліоративних об’єктів

опубліковано 16.09.2021 09:34

Процес інвентаризації водогосподарсько-меліоративного комплексу запущено. Про це розповів директор Департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігор Ковальов.
 
Нарада на виконання підпункту 2 пункту 3 Указу Президента України від 13.08.2021 №357 «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан водних ресурсів України» відбулась під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького за участю управлінь АПК всіх обласних державних адміністрацій.
 
У ході обговорення І. Ковальов доповів про заходи, здійснені Держводагентством в напрямку проведення інвентаризації меліоративних об’єктів. Відтак станом на 15 вересня поточного року було проведено робочу нараду з представниками Держгеокадастру та Державного космічного агентства України, за результатами якої визначили типи та вимоги до інформації про інвентаризацію водогосподарсько-меліоративного комплексу із застосуванням геопросторових технологій зі створенням шейп-файлів для нанесення об’єктів державних водогосподарських систем на публічну кадастрову карту.
 
«Водогосподарські організації отримали доручення провести інвентаризацію водогосподарсько-меліоративного комплексу із застосуванням геопросторових даних. Окрім того, наразі розроблені форми та вимоги до інформації про меліоративні об’єкти, зокрема магістральні канали ЗС, насосні станції ЗС, розподільчі канали ЗС, регулюючі споруди, дренажні насосні станції тощо», – прозвітував директор Департаменту управління водними ресурсами.
 
За результатами обговорення представники обласних державних адміністрацій висловили прохання надати їм методичні рекомендації щодо проведення інвентаризації водогосподарсько-меліоративного комплексу та надіслати відповідні форми та вимоги до інформації про меліоративні об’єкти.