Держводагентство отримало перший проєкт Плану управління річковим басейном Дніпра (частина 1)

опубліковано 05.03.2021 12:51

4 березня відбулась зустріч Голови Держводагентства Валентина Шліхти з представниками та експертами проєкту «Водна ініціатива плюс для країн Східного партнерства».
 
Під час візиту експерти презентували  результати напрацювань проєкту за 2016-2021 роки та представили перший проєкт Плану управління річковим басейном Дніпра (частині 1).
 
Підготовка проєкту Плану (частини 1) для басейну річки Дніпро здійснювалась відповідно до європейських вимог та кращих практик впровадження Водної Рамкової Директиви.
 
«Проєкт плану управління річковим басейном Дніпра - це амбітний документ, який має стати основою для планів управління інших річкових басейнів», - наголосив Валентин Шліхта.
 
Документ містить загальну характеристику річкового басейну, аналіз антропогенного навантаження, зони, що підлягають охороні, екологічні цілі та економічний аналіз водокористування.
 
Протягом наступного періоду проєкт плану буде доповнено оцінкою результатів моніторингу вод та відповідною програмою заходів для досягнення визначених екологічних цілей.
 
Нагадаємо, що підготовка планів управління річковими басейнами передбачена статтею 132 Водного кодексу України та є зобов’язанням України в частині виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.