Держводагентство: Актуальні питання та проблеми басейнів річок Західного Бугу та Сяну обговорено під час засідання басейнової ради

опубліковано 30.07.2020 17:59

30 липня у режимі онлайн відбулося засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну.
Захід розпочався із обговорення технічного стану і гідрогеологічних умов експлуатації земляних мулових майданчиків очисних споруд м. Львова в заплаві р. Полтва.
За інформацією представника ЛМКП «Львiвводоканал», у 2019 році було проведено обстеження якості накопиченого мулу за хімічними, бактеріологічними та паразитологічними показниками і розрахунок об’єму накопиченого мулу на КОС ЛМКП «Львiвводоканал».
У результаті досліджень встановлено, що накопичення великої кількості мулу створює значне навантаження на довкілля, а це і охоплення великої території родючих земель, і забруднення повітря токсичними газами, і потрапляння фільтратів у суміжні водотоки та підземні води.
Але обстеження якості накопиченого мулу свідчать про можливість застосування мулу в якості добрив у сільському, лісопарковому господарстві та рекультивації земель.
За результатами обговорення члени басейнової ради вирішили звернутись до Державного агентства лісового господарства України, гірничо-хімічних підприємств та органів місцевого самоврядування щодо використання накопичених мулових осадів у лісових розсадниках при рекультивації земель та полігонів твердих відходів.
Наступним питанням порядку денного стало обговорення грандіозного проєкту «Покращення екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», аналогів якому немає в Україні і який реалізується задля збереження природної самобутності краю Шацьких озер.
Зокрема, у його рамках на території Шацького району реалізується три проєкти будівництва: каналізаційної мережі у західній частині смт Шацьк, селах Гаївка, Мельники та очисних споруд у Шацьку; каналізаційної мережі та систем очистки стічних вод у селах Світязь та Пульмо.
Серед іншого учасники заходу поспілкувалися про водну безпеку українського населення та збереження доступу до достатньої кількості води прийнятної якості.
І у рамках розгляду цього питання, для ознайомлення громадськості з проблематикою басейнів Західного Бугу та Сяну було вирішено розмістити фотовиставку результів багаторічної роботи Коаліції Чиста Балтика (Швеція) у приміщеннях БУВР Західного Бугу, Львівської ОДА та навчальних закладів Львівщини.