Держводагентство активно взаємодіє з центральними та місцевими органами влади з питань процесу інвентаризації водних об’єктів, – Ігор Ковальов

опубліковано 02.09.2021 09:26

Питання проведення інвентаризації водних об’єктів (на виконання пункту 5 рішення РНБО від 15.04.2021 «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації», уведеного в дію Указом Президента України від 29.04.2021 №180/2021) обговорили під час наради під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. Участь у засіданні взяли представники профільних міністерств, центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, водогосподарських організацій тощо.
 
Від Держводагентства у нараді взяв участь директор департаменту управління водними ресурсами Ігор Ковальов. Він доповів присутнім про стан організації процесу інвентаризації водних об’єктів. Зокрема наголосив, що Агентство надало рекомендації водогосподарським організаціям щодо процедури проведення інвентаризації та способів збору інформації, а також забезпечило участь фахівців водогосподарських організацій у роботі відповідних регіональних комісій з інвентаризації різних рівнів.
 
«Фахівці Агентства та водогосподарських організацій активно взаємодіють з представниками обласних та районних державних адміністрацій з питань процесу інвентаризації водних об’єктів», – зазначив доповідач.
 
Окрім того, Ігор Ковальов акцентував на функціонуванні геопорталу «Водні ресурси України», який є основним джерелом даних водних об’єктів країни. Зазначений геопортал – це сучасна IT-платформа, з відкритим доступом для громадян, що містить 16 тематичних шарів з інформацією про стан водних ресурсів України та інтегрується з публічною кадастровою картою.
 
«Геопортал розроблено з урахуванням європейських вимог, а візуалізацію водних об’єктів України забезпечено відповідно до критеріїв Водної Рамкової Директиви ЄС», – резюмував І. Ковальов.