День Сіверського Дінця святкує 15-річчя!

опубліковано 21.09.2021 12:44

21 вересня – офіційна дата відзначення Дня Сіверського Дінця, головної водної артерії сходу України та її численних приток.
        
Масштабний ЕКОівент День Сіверського Дінця було започатковано у 2007 році одним із перших серед інших річок в Україні у рамках реалізації проєкту Європейського Союзу TACIS «Управління транскордонним водним об’єктом. Фаза ІІ. Басейн р. Сіверський Донець» за прикладом Міжнародного Дня Дунаю.
        
Уже 15-й рік поспіль День Сіверського Дінця – це багатоформатний і динамічний простір для втілення різних ініціатив, обміну досвідом та новими ідеями. Це відкритий майданчик для конструктивного діалогу влади і громад регіону, ентузіастів і профільних фахівців, об’єднаних важливою метою – збереження водних ресурсів басейну Сіверського Дінця в контексті басейнового принципу управління і досягнення доброго екологічного стану водних об’єктів за європейськими стандартами. Це зустріч і синергія однодумців у пошуку подолання екологічних викликів сьогодення для нашого вкрай маловодного регіону та його життєдайного джерела – річки Сіверський Донець.
        
        
Географія учасників з кожним роком збільшується і поєднує усіх, хто небайдужий до долі головної водної артерії сходу України – незалежно від місця проживання і точки докладання професійних зусиль: і харків’ян у верхів’ях, і мешканців Донеччини, яких дінцева вода напуває аж до Маріуполя через канал Сіверський Донець – Донбас, і жителів посушливої Луганщини.
        
Щороку заходи до Дня Сіверського Дінця проходять під гаслами актуальних аспектів взаємодії людини та суспільства з природним середовищем, таких як «Сіверський Донець – річка нашого життя», «Усі живуть нижче за течією», «Життя річки – у твоїх руках», «Екологія природи – екологія душі», «Сіверський Донець – спільна справа влади і громади» тощо.
 
Святкування Дня Сіверського Дінця 2021 його організатори – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Сіверський Донець – відродження» поєднали з практичними діями до Міжнародного дня чистих берегів та поширенням знань про дослідження якості поверхневих вод до Всесвітнього дня моніторингу води. ЕКОівент у форматі 3D на березі однієї з приток Сіверського Дінця вийшов яскравим, діяльним та пізнавальним для нових і вже знайомих «друзів річки». Докладніше про це можна дізнатись на вебсайті Сіверсько-Донецького БУВР.
 
Започаткування та щорічне відзначення Дня Сіверського Дінця втілює сучасний підхід світової спільноти до проблем водокористування, що ґрунтується на принципах превентивності – попередження та запобігання.
 
Враховуючи екологічні прогнози та соціально-економічні реалії, нині громадським обов’язком кожної людини має стати збереження для наступних поколінь безцінного дару природи – води як основи всього сущого на землі. А збереження річки є безперечним обов’язком усіх людей, які живуть на її берегах!