День Сіверського Дінця – 2022

опубліковано 21.09.2022 10:40

21 вересня – офіційна дата відзначення Дня Сіверського Дінця, головної водної артерії сходу України.
 
За 15 років його проведення вже стало доброю традицією збиратися широким колом однодумців, ентузіастів та профільних фахівців, для обговорення проблемних питань цього вкрай маловодного регіону.
 
Цього року до подолання екологічних викликів сьогодення додалися наслідки повномасштабної російської військової агресії. Це і розриви снарядів, і затоплена техніка, і розливи паливо-мастильних матеріалів, і неефективна робота очисних споруд внаслідок порушення технологічного процесу тощо.
 
Та попри всі воєнні виклики, небезпеку та вимушену евакуацію, процес підготовки Плану управління річковим басейном Дону, як черговий крок до європейської інтеграції України, ведеться у відповідності із затвердженим Міндовкілля графіком. За підтримки міжнародних та національних експертів на початок 2022 року вже були розроблені майже всі змістовні розділи ПУРБ Дону, в т.ч. програма заходів для досягнення доброго екологічного стану водних об’єктів. Наразі вони потребують коригувань та актуалізації з урахуванням наслідків бойових дій.
 
Зовсім нещодавно водники басейну Сіверського Дінця спільно з фахівцями БУВР річок Пруту та Сірету організували виставку дитячих малюнків «Діти Придінців’я – за чисте довкілля» у м. Чернівці. На заході були представлені творчі здобутки учасників конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», який щороку проводиться в рамках заходів з відзначення Дня Сіверського Дінця.