Чиста вода починається з джерела

опубліковано 08.04.2019 10:59

Саме про це йшлося на засіданні громадської ради при Держводагентстві, яке відбулося 5 квітня 2019 року.

Очільник громадської організації «Чисте довкілля Волині» Ігор Мерленко висвітлив проблематику щодо важливості відновлення замулених джерел на прикладі Волинської області.  Зокрема, він зазначив, що природні джерела є початком багатьох струмків та річок, джерелом питної води, місцем відпочинку місцевих мешканців та туристів.

Разом з тим, доповідач закликав до проведення екологічних акцій із залученням громадськості, студентської та учнівської молоді та інших небайдужих до розчищення джерел та приведення їх до належного естетичного та екологічного стану.

Зокрема, члени громадської ради вирішили звернутися до обласних державних адміністрацій з пропозицією щорічно розчищати хоча б одне водне джерело в області. Це буде одним зі шляхів підвищення нашої екологічної культури.

Василь Розметанюк, голова громадської організації «Національна природоохоронна агенція» в Івано-Франківській області» інформував присутніх про будівництво каскаду 6-ти верхньодністровських гідроелектростанцій в Карпатському регіоні.

Після чого громадською радою було прийняте одностайне рішення звернутися до Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької обласних рад щодо застерег будівництва ГЕС на Дністрі і підтримки позиції відповідних рішень обласних рад.

Крім того, під час засідання члени громадської ради в черговий раз приділили увагу темі використання безфосфатних мийних засобів.
Зокрема, українські виробники безфотфатних мийних засобів презентували мийну продукцію, яка в результаті використання не є шкідливою для українських водойм.

Гасло їхнього виробництва «Чистота. Безпечність. Екологічність».