Береги столичних водойм стали чистішими – «Міжнародний день чистих берегів»

опубліковано 21.09.2019 16:06

На жаль, ще не всі у нашій країні навчилися після відпочинку на природі прибирати за собою. І для того, щоб спонукати киян більш уважно ставитися до своєї поведінки на природі, зокрема поблизу водойм, працівники водної сфери своїм особистим прикладом показують вже другий рік поспіль, як потрібно дбати про береги водойм.
Сьогодні до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» долучилися цілі команди волонтерів такі як, студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники комунального підприємства м. Києва «Плесо», ГО «Міжнародна екологічна безпека» та місцеві мешканці столичної Оболоні. Організували захід представники Держводагентства разом з Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) та Представництвом ЄС в Україні.
Прибирали навіть родинами, зокрема посол ЄС в Україні Матті Маасікас завітав на екологічний івент зі своєю сім’єю. Також берег Дніпра прибирав особисто Mykola Kuzio - заступник з питань європейської інтеграції Мінприроди (Мінекоенерго).
На початку івенту Голова Держводагентства Iryna Ovcharenko презентувала стильний декор «МОДНА ЕКОЛАВКА», що виготовлено з 72 кг переробленого пластику, який водники збирали з початку цього року, а потім разом з Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) організували переробку зібраного пластику.
«Цим прикладом хочемо вам показати, що пластик можна збирати, віддавати на переробку і з нього потім виходять не тільки гарні, а і корисні речі. Ми всі відповідальні за стан наших річок, і за навколишнє середовище уцілому. Отже, маємо навчитися виконувати елементарні правила, такі як прибирання сміття після себе, його сортування, використання безфосфатних миючих засобів, ощадливого використання води у побуті», - зазначила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.
«Окремо хочу зазначити, що береги Київських водойм стали чистішими. Ви запитаєте чому? Та все просто, у минулому році – визначити місце для прибирання берега будь-якої столичної водойми було легко, адже всюди були купи сміття та різного роду непотрібу після літніх пікніків. Для визначення місця прибирання у цьому році водниками було відвідано значну кількість берегів водойм Києва. І у результаті ми зробили висновок – береги столичних водойм реально стали значно чистішими. Дуже приємно спостерігати за розвитком екологічної свідомості столичних мешканців. Сподіваюсь, що у найближчому майбутньому прибирати взагалі не буде де, адже всі береги будуть чистими», - зазначила Ірина Овчаренко.
На завершення івенту найактивніші учасники отримали у подарунок від організаторів екоторби з надписом «Я за чисті водойми».
 
Участь у екологічному івенті взяли близько 200 осіб. Зібрано понад 800 кг сміття.
 
Пам’ятаймо! Майбутнє наших водойм – у наших руках!
 

Довідково:
Екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів» проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться екологічні івенти на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. У цей день мільйони волонтерів по всьому світу (більше 150 країн) долучилися до глобального прибирання планети.
В Україні екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів» проводиться вдруге.

#Міжнародний_День_Чистих_Берегів
#Яприбрав_ТвояЧерга2