Актуально. Про формування вартості послуг, пов’язаних із забором води на зрошення

опубліковано 25.02.2020 18:00

Громадська рада при Держводагентстві 25 лютого розглядала ряд важливих питань.
Зокрема, голова ГО «Укррятвод» Олександр Середа традиційно ознайомив присутніх з інформацією щодо нещасних випадків з людьми на воді у 2019-2020 роках. Так, серед загиблих переважають чоловіки молодого віку (до 25 років). У 2019 році на водних об’єктах загинуло 1240 осіб, з яких 106 діти. Також зазначив, що які б заходи профілактичної роботи не були вжиті, але якщо людина порушує елементарні правила та нехтує власною безпекою, рятувальники будуть безсильні. Таким чином, щорічно вода і лід забирають понад тисячу людських життів і особливо прикро, що у цьому списку дуже багато дітей. Разом з тим, Олександр Середа радив обирати місця організованого відпочинку, де обов’язково є рятувальники, медичні працівники та облаштовано пляжну зону.
Очільниця ГО «Міжнародна екологічна безпека» Валентина Квасова виступила із ініціативою впровадження проєкту «Чиста вода – запорука гарного життя». А саме, запропонувала встановити у школах, дитячих садках, лікарнях тощо індивідуальні очисні споруди для забезпечення їх якісною питною водою.
Члени громадської ради обговорили пропозиції Валентини Квасової та підтримали необхідність підготовки відповідного проєкту звернення до Уряду від громадської ради.
Додамо, що ГО «Міжнародна екологічна безпека», як і багато інших українських громадських організацій, є постійними партнерами Держводагентства в організації проведення екологічних заходів, наприклад, Всесвітнього дня води та Дня Дніпра.
Найгострішою темою засідання стала дискусія щодо формування вартості послуг, пов’язаних із забором води на зрошення.
Зокрема, представниками Агентства членів громадської ради було детально поінформовано про формування відповідної вартості у поточному році. А саме, при розрахунку такої послуги будуть враховані індекс інфляції, зростання мінімальної заробітної плати, яка у порівнянні з 2016 роком зросла у 3,4 рази. Разом з тим, станом на 24 лютого між водогосподарськими організаціями та сільгосптоваровиробниками вже укладено близько 96 % протоколів-намірів на послуги пов’язані з забором води на зрошення (відповідно до рівня минулого року). І вцілому, водогосподарські організації вживають всіх можливих заходів для своєчасного запуску в роботу інженерної інфраструктури з метою гарантованого забезпечення забору води аграріями на полив.
Головою та членами громадської ради прийнято до уваги представлену інформацію і у свою чергу, висловлено рішучу позицію щодо необхідності подальшої роботи з державними водогосподарськими організаціями з питань пов’язаних з забором води на зрошення, як з гарантами надання таких послуг.
Разом з тим, громадською радою прийнято одноголосне рішення звернутись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про включення до Переліку об’єктів, що не підлягають приватизації Північно-Кримського каналу та Головного Каховського магістрального каналу.