14 жовтня — день захисників і захисниць України

опубліковано 14.10.2021 09:00

14 жовтня відзначаємо День захисників і захисниць України.
 
Свято, встановлене Указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.
 
День захисників і захисниць України нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та військових традицій. Сьогодні згадуємо всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність незалежно від роду діяльності та статі.
 
Також 14 жовтня церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його історія має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. А ще 14 жовтня 1942 року є символічним днем створення Української повстанської армії.
 
Вітаємо усіх, хто боронить суверенітет нашої держави, схиляємо голови перед вашою мужністю та нескореністю й пам’ятаємо тих, хто віддав життя, обороняючи рідну землю.
 
Слава Україні!