Звіт делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь у ХVІІ засіданні Українсько-Словацької комісії з питань прикордонних вод (24-27 червня 2019 року, м. Вилкове, Одеська область, Україна)

опубліковано 15.07.2019 16:05

ЗВІТ
делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь
у ХVІІ засіданні Українсько-Словацької
комісії з питань прикордонних вод
(24-27 червня 2019 року, м. Вилкове, Одеська область, Україна)
 
1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання.
Делегацією Державного агентства водних ресурсів України у складі: Овчаренко І.І. – Уповноваженого Уряду України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – Уповноважений Уряду України), Голови Держводагентства, Бабчука В.С. – заступника Уповноваженого Уряду України, заступника директора департаменту водного менеджменту – начальника відділу координації діяльності територіальних органів Держводагентства, Кисіля О.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Скраль М.П. – секретаря Уповноваженого Уряду України, начальника відділу міжнародного співробітництва Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Бенеша С.М. – керівника української частини Робочої групи технічних експертів з протипаводкового захисту, головного інженера Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса,                Бойко В.М. – керівника української частини Робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод, начальника відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру, Скоблей М.П. – експерта, начальника відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, взято участь у ХVІІ засіданні Українсько-Словацької комісії з питань прикордонних вод з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – засідання Комісії), що відбулося у м. Вилкове (Україна).
За результатами заходу розглянуто:
- стан виконання гідротехнічних робіт;
- стан співробітництва у галузі протипаводкового захисту;
- стан співробітництва у галузі гідрометеорології;
- стан співробітництва з питань якості прикордонних вод.
Крім того, Українська Сторона поінформувала Словацьку Сторону стосовно нівелювання відмітки нуля по автоматизовану посту Ужгород. Дані були приведені у відповідність до ручних спостережень при низьких і середніх рівнях води. Для високих рівнів води відповідні вимірювання будуть здійснені під час наступної паводкової ситуації.
Також було надано інформацію про те, що спільний проект «Спільні заходи з попередження природних катастроф в транскордонному басейні р. Уж (FloodUzh)» було схвалено і триває підготовка до підписання Грантової угоди.
За результатами зустрічі підписано протокол ХVІІ засідання Українсько-Словацької комісії з питань прикордонних вод.
 
2. Висновки щодо подальших дій
Участь делегації України у нараді Уповноважених забезпечує розвиток українсько-словацьких відносин з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, захисту від шкідливої дії вод на прикордонних територіях з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту відповідно до вимог українського та європейського законодавства.
Подальша співпраця дає можливість для розробки та реалізації спільних проектів, які будуть подані на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.