ЗВІТ делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь у ХХІІІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини

опубліковано 15.07.2019 16:01

ЗВІТ
делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь
у  ХХІІІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини
з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки
з питань водного господарства на прикордонних водах
 (4-6 червня 2019 року, м. Нова Каховка,Херсонська область, Україна)
 
1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання.
Делегацією Державного агентства водних ресурсів України у складі Овчаренко І.І. – Уповноваженого Уряду України з виконання  Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – Уповноважений Уряду України), Голови Держводагентства, Розгона В.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, заступника директора департаменту водного менеджменту – начальника відділу з управління інфраструктурою Держводагентства, Кисіля О.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Ревалло Н.П. – секретаря Уповноваженого Уряду України, головного фахівця відділу міжнародного співробітництва Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Стойки С.С. – експерта, начальника Тячівського міжрайонного управління водного господарства, Андрієнка І.О. – експерта, начальника Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра,                 Балеги О.Ю. – експерта, першого заступника начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області взято участь у ХХІІІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – нарада Уповноважених), яка відбулась у м. Нова Каховка (Україна).
За результатами заходу:
- розглянуто виконання завдань протоколу ХХІІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах;
- проведено аналіз стану співпраці між Україною та Угорщиною на прикордонних водах у галузі протипаводкового захисту і захисту від внутрішніх вод на прикордонних водах, гідрометеорології і водних ресурсів на прикордонних водах та у сфері охорони якості прикордонних вод;
- розглянуто стан реалізації Спільної Українсько-Угорської Протипаводкової Програми Розвитку;
- обговорено питання поводження з твердими побутовими відходами в басейні Верхньої Тиси;
-  розглянуті спільні українсько-угорські проекти, які планується подати на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.
Українська Сторона поінформувала Угорську Сторону про введення в дію нового Порядку здійснення моніторингу вод та методичної бази для виділення масивів поверхневих та підземних вод та віднесення їх до класів екологічного та хімічного станів.
Також Угорська Сторона запросила Українську Сторону взяти участь у Всесвітньому Будапештському водному саміті, який відбудеться 15-17 жовтня 2019 року в м. Будапешт.
Крім того, Українська Сторона офіційно запросила фахівців Угорської Сторони взяти участь у XVIІ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA Ukraine 2019», яка відбудеться у м. Київ 5-7 листопада 2019 року.
За результатами зустрічі підписано протокол ХХІІІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах.
 
2. Висновки щодо подальших дій
Участь делегації України у нараді Уповноважених забезпечує розвиток українсько-угорських відносин з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, захисту від шкідливої дії вод на прикордонних територіях з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту відповідно до вимог українського та європейського законодавства.
Подальша співпраця дає можливість для розробки та реалізації спільних проектів, які будуть подані на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.