ЗВІТ делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь у Х нараді Уповноважених Урядів України та Румунії

опубліковано 15.07.2019 16:03

ЗВІТ
делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь
у  Х нараді Уповноважених Урядів України та Румунії у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах,
(3-4 жовтня 2018 року, м. Ізмаїл, Україна)
 
1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання.
Делегацією Державного агентства водних ресурсів України у складі Хорєва М.Ю. – Уповноваженого Уряду України з виконання  Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (далі – Уповноважений Уряду України), першого заступника Голови Держводагентства, Кисіля О.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, керівника робочої групи по проблемах річки Тиса, начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Потопа В.І. – заступника Уповноваженого Уряду України, начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Білоус Н.В. – секретаря Уповноваженого Уряду України, головного спеціаліста відділу координації діяльності територіальних органів управління водних ресурсів Держводагентства, Кавулі А.В. – керівника робочої групи по проблемах річок Прут та Сірет, начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, Гуньковської С.В. - керівника робочої групи по проблемах річки Дунай, заступника начальника Дунайського регіонального офісу водних ресурсів, Осійського О.Й. – експерта, експерт, начальника відділу водних ресурсів та моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Стойки С.С. – експерта, начальника Тячівського міжрайонного управління водного господарства, Махненка Ю.Ю. – експерта, начальника Дунайського регіонального офісу водних ресурсів, Божик Т.Ф. – експерта, провідного інженера відділу міжнародного співробітництва Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, Водоласкової І.С. - – експерта, заступника начальника відділу системи спостережень гідрометеорологічного забезпечення Українського Гідрометцентру, Морозова В.М. – експерта, директора Дунайської гідрометеорологічної обсерваторії взято участь у Х нараді Уповноважених Урядів України та Румунії у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (далі – нарада Уповноважених), яка відбулась у м. Ізмаїл (Україна).
За результатами заходу:
- проведено інформування Уповноважених про виконання рішень ІХ наради Уповноважених;
- розглянуто стан впровадження діючих Регламентів співробітництва по гідрографічних басейнах;
- розглянуто та погоджено актуалізований Регламент українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків і льодових явищ на водотоках і внутрішніх водах;
- затверджено Робочу програму на 2019 рік у рамках реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.
Також Румунська Сторона затвердила документацію «Комплексна схема стабілізації русла р. Тиса на спільній українсько-румунській прикордонній ділянці».
Крім того, Сторони взаємно домовились розглянути умови подання заявок щодо програм із зовнішнім фінансуванням для підготовки спільних проектів.
За результатами зустрічі підписано протокол Х наради Уповноважених Урядів України та Румунії у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (додається).
 
2. Висновки щодо подальших дій
Участь делегації України у нараді Уповноважених забезпечує розвиток українсько-румунських відносин з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, захисту від шкідливої дії вод на прикордонних територіях з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту відповідно до вимог українського та європейського законодавства.
Подальша співпраця дає можливість для розробки та реалізації спільних проектів, які будуть подані на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.